۲۸ راهکار جهت افزایش مهارت قاطعیت و هنر « نه » گفتن
September 17, 2015
پنج کلید اعتماد به نفس
March 12, 2016
نمایش همه

رموز موفقیت عادل فردوسی پور

راز موفقیت عادل فردوسی پور masirsite.com

تقریبا ًهمه ما درباره اینکه عادل فردوسی پور فرد موفقی است هم عقیده ایم و بار ها شاهد بیان موفقیت او از زبان دیگران بوده ایم حتی منتقدان او نیز در خلوتشان و یا پیش دوستان خود به این موضوع اشاره دارند، اما شنیدن رموز موفقیت عادل فردوسی پور از زبان خود او بسیار جذاب تر است، زیرا فرد موفق از زاویه ای داستان موفقیتش را بیان می نماید که پشت پرده و رازهای نگفته مسیر موفقیت او بیشتر آشکار می گردد.

عادل فردوسی پور عزیز مهمان برنامه موفق خندوانه بود و در ابتدای برنامه رامبد جوان دوست داشتنی، از صفاتی برای وی استفاده کرد که کاملاً مورد قبول همگان است، اما نکته جالب توضیحاتی بود که خود عادل عزیز بیان نمود. در ادامه نگاهی به این رموز می اندازیم؛
عشق
اولین و شاید مهمترین عامل موفقیت عادل فردوسی پور عشق به کاری است که انجام می دهد. عادل عاشق فوتبال است و به قول خودش در این برنامه، دیوانه فوتبال است و تمام انرژی و وقت خود را به کاری که با تمام وجود به آن علاقه دارد، اختصاص داده است.
پشتکار
نکته ای که خود عادل با اشاره به سفیدی موهایش به آن اشاره می کند و از سختی هایی که در این هفده سالِ ساخت برنامه نود کشیده است می گوید. سختی هایی که تنها یکی از آنها برای رها کردن این کار کافی بود، ولی او با پشتکار فراوان و استقامت به مبارزه با سختی ها و ادامه راه پرداخت.
خلاقیت
شاید کمتر کسی قبل از شروع برنامه نود به این سبک برنامه تخصصی درباره یک ورزش فکر می کرد. اگر ایده برنامه را با همه بی رحمی خلاقیت تصور نکنیم، استمرار هفده ساله برنامه فقط و فقط مدیون خلاقیت اوست که نود را از یک برنامه تخصصی فوتبالی به برنامه اجتماعی تبدیل کرده است که همه افراد با هر سن و سلیقه، زن و مرد، پیر و جوان به تماشای آن می نشینند.
نکته بینی و توجه به همه جزئیات
شاید شاهد کمتر اشتباه عجیب و بزرگی در این سالها در برنامه نود بوده ایم و این امر به سبب نکته بینی بالا و توجه عالی شخص عادل فردوسی پور به تمام نکات و ریزه کاری ها است بطوری که خود او اشاره می کند که چندین بار فیلم بازی ها را می بیند و نکات قسمت هایی که قرار است پخش گردد را بارها بررسی می نماید.
داشتن اصول و خط مشی مشخص
عادل فردوسی پور با اینکه بارها امکان دست زدن به کارهای دیگر مانند اجرای مراسم و همایش ها یا برنامه های متفاوت، بازیگری و امثال آنها را داشته است اما از اصول و خطوطی که در ابتدای راه برای خودش ترسیم نموده خارج نشده و همیشه نظم شخصی، روحی و فکریش را حفظ کرده است.
بازآموزی و ارتقای سطح دانش
موردی است که با توجه به مدرک تحصیلی وی (دکتری مدیریت رسانه)، دروسی که در دانشگاه تدریس می کند و اشراف او به حوزه تخصصی خود و حتی یک گام فراتر، حوزه عمومی مورد علاقه اش( می توان به ترجمه کتاب هنر شفاف اندیشیدن اشاره نمود)، نیاز به توضیحات بیشتر ندارد.
قدرت مدیریت و کار تیمی
همه شما عزیزان به خوبی می دانید که روی آنتن بردن یک برنامه زنده، حاصل کار یک گروه بزرگ است و عادل فردوسی پور با قدرت مدیریت بالایی که دارد، این گروه را به خوبی اداره و راهنمایی می‌کند و به اذعان همکاران وی، او به خوبی مفهوم کار تیمی را می داند و برای نظرات همکارانش نیز احترام خاصی قائل است.
و در آخر… هوش
هوش سرشار او باعث گردیده تمام موارد ذکر شده را در کنار هم داشته باشد و بین آنها هماهنگی ایجاد نماید تا به بهترین شکل ممکن به تحقق رویایی که در سر داشته است، برسد و مسیر موفقیت را با گامهای مستحکمی بپیماید.
همه ما داستان زندگی افراد موفق زیادی از سراسر جهان را جهت الگو برداری از آنها خوانده ایم ولی این بار یک فرد موفق ایرانی را انتخاب نمودیم، کسی که گامهای موفقیتش قابل لمس است، اجرایی است و با دنیای ما فاصله چندانی ندارد.
از عادل فردوسی پور عزیز که مثل همیشه با بیان صادق خود این بار رموز موفقیتش را در اختیار همگان گذاشت سپاسگزارم و همچنین قدردان تیم تهیه برنامه خندوانه به خصوص رامبد جوان نازنین که با دعوت از او و پرسش‌های جهت دار و حساب شده به رمز گشایی از نکات موفقیت عادل فردوسی پور کمک کرده اند، می باشم.

امیدوارم شما عزیزانی که موفق به دیدن این مصاحبه نشده اید با مطالعه این نکات بتوانید مسیر موفقیت خودتان را بهتر از پیش ترسیم نمایید.

کیارش کاظمی
مشاور و مربی بهبود فردی
masirsite.com
masirsite@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *